Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Čo môže spôsobiť malé klamstvo?

Čo môže spôsobiť malé klamstvo?

Každý z nás ako dieťa určite aspoň raz zaklamal. Niekedy zo strachu či zo žiarlivosti, inokedy len tak, pre zábavu, alebo sme chceli dokázať iným, že sme v niečom lepší. Neraz sa však stáva, že dieťa svojím klamstvom niekomu, hoc aj nechtiac, ublíži. Ako pomôcť deťom pochopiť, že klamať sa nevypláca a že každá lož so sebou väčšinou nesie nepríjemné následky?

Známe príslovie hovorí, že „lož má krátke nohy.“ Takto sa volá aj kniha z vydavateľstva Pro Solutions, ktorá pomôže deťom pochopiť, prečo sa klamať nevypláca.

Predstavuje príbeh o Matúšovi, ktorý  sa chcel učiť hrať na gitaru. Keď však dostal od rodičov peniaze na hodiny gitary, podľahol túžbe a kúpil si vysnívané autíčko Ferrari, ktoré bolo vo výklade obchodu na ceste do školy.

Strach Matúšovi nedovolil priznať sa a rodičom každý deň klamal, že chodí na hodiny gitary. Keď mu však stará mama kúpila novú gitaru a strýko stojan, začal mať obrovské výčitky svedomia a v bruchu ho ťažil kameň, ktorý každým dňom rástol tak ako jeho klamstvo.

Podarí sa mu prekonať strach a priznať sa? Ako ďaleko je ochotný zájsť, aby neprezradil svoje tajomstvo? Pochopí Matúš, že lož má krátke nohy a že pravda nakoniec vyjde najavo?

Kniha otvára deťom priestor rozprávať sa na túto tému s rodičmi aj učiteľom a vyjadriť pritom svoje pocity a myšlienky.

formát 226 x 300 mm, Počet strán: 24, väzba: viazaná