Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Ferdinand, odvážny oslík, ktorý sa nebál ísť za svojím snom

Ferdinand, odvážny oslík, ktorý sa nebál ísť za svojím snom

Poznáš ten pocit, keď snívaš svoj sen a veríš, že sa stane skutočnosťou? Všetci okolo ťa však presviedčajú, že to nedokážeš a tvoja snaha je márna?

Oslík Ferdinand tieto pocity pozná. Žije na farme dedka Hopka a zo všetkého najviac obdivuje jazdecké kone, ich vznešenosť a ladnosť. Túži byť ako oni a preháňať sa na klausenovskej farme, kde žijú.

Všetci na dvore sa mu však smejú a jeho nápad trénovať považujú za úplne bláznivý. Jediný, kto ho v tom podporí je jeho šibalský kamarát capko Henry, ktorý mu sľúbi, že bude trénovať spolu s ním.

Onedlho k dedkovi Hopkovi príde na prázdniny vnučka Emka, ktorá sa teší na poníka. Keď však zistí, že namiesto poníka dostane obyčajného oslíka, je sklamaná.

Sklamaný a nešťastný je však aj Ferdinand, pretože mu nikto neverí. Dedko Hopko však Emku povzbudí, nech to predsa len s Ferdinandom skúsi a natrénuje s ním vystúpenie na plánovanú exhibíciu koňov. A tak začnú tvrdý tréning, pri ktorom Ferdinand zisťuje, že vystupovať ako kôň nie je vôbec jednoduché. Jeho kamarát capko Henry mu to svojimi nezbednými nápadmi tiež neuľahčuje.

 

 

 

 

 

 

 

Ferdinand zažije ešte veľa sklamaní, posmechu, ale napriek tomu je presvedčený, že bojovať sa oplatí. Dokáže Ferdinand všetkým, že sa oplatí ísť za svojím snom? Môže byť výnimočný aj úplne obyčajný oslík?

Kniha Oslík Ferdinand povzbudí a presvedčí všetky deti, že snaha a úsilie prinášajú výsledky a že ocenenie môžu získať, aj keď to najmenej čakajú.

My knihu odporúčame zaradiť medzi tie, po ktorých siahne prváčik, ktorý pozná už celú abecedu alebo deti druhého a tretieho ročníka základných škôl.