Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Hravé spoznávanie číslic od 1 do 10

Hravé spoznávanie číslic od 1 do 10

Poznať tvar číslic a tiež ich hodnotu je pre život veľmi dôležité. Číslice a čísla sú všade a denne s nimi manipulujeme, pričom si to často ani neuvedomujeme. Preto spoločne s deťmi trénujte tieto potrebné matematické zručnosti v bežnom živote ale aj pomocou hier. Inšpirujte sa niekoľkými.

TVARY ČISLIC

Vezmite chlpaté drôtiky rôznych farieb a ohýbajte ich do tvarov číslic. Pri niektorých bude Vaše dieťa potrebovať pomoc. Potom použite koráliky a nechajte ich dieťa navliecť v potrebnom množstve podľa číslice. Táto malá aktivitka okrem spoznávania tvarov číslic má priaznivý vplyv na rozvíjanie jemnomotorických zručností, vizuomotoriky a koordinácie.

Foto: www.theottoolbox.com

Nasledujúca ponuka hier je pre deti príťažlivá. Nájdu v nich krásne obrázky, veselé postavičky a zvieratká, príjemný materiál, no hlavne hry majú pridanú hodnotu a to vzdelávanie. Vzdelávanie sa pomocou hry je pre deti najprirodzenejšia metóda učenia sa, pri ktorej nezažívajú stres, tešia sa zo zábavnej manipulácie s hrou či hračkou, ktorú môžu zdieľať so svojimi kamarátmi.

MATEMATICKÉ PUZZLE

Hry puzzle pozná každý. Dieliky môžu byť menšie či väčšie, ich obsah môže byť len o poskladaní pekného obrazu, alebo môžu obsahovať vzdelávacie úlohu. Napríklad puzzle 1, 2, 3… 10 Počítame zvieratká sú určené menším deťom a pomocou ich správneho ukladania spoznajú číselný rad od 1 do 10, ale aj priradzujú počet zvieratiek ku číslu. Ilustrácie zvieratiek sú veľmi roztomilé a dieliky puzzle dostatočne robustné do malých ručiek. Výborná vzdelávacia hra aj pre tých najmenších.

Foto: www.vnimavedeti.sk

VZDELÁVACÍ SYSTÉM NTC

Poznáte vzdelávací systém NTC? Jeho autorom je Dr. Ranko Rajovic, ktorý pri jeho tvorbe vychádza z overených výskumov pedagógov, lekárov a psychológov zameraných na zlepšenie intelektuálnych schopností a funkčných vedomostí detí. Okrem teoretických prednášok Dr. Ranko Rajovic navrhuje vzdelávacie hry. Jednou z nich je aj NTC Čísla, ktorá sa skladá z 9 symbolo rozdelených na dve časti. Jedna časť obsahuje číslicu od 1 do 9, ktorá je znárornena vo farbách zástavy určitej krajiny a druhá časť obsahuje typický motív danej krajiny v určenom počte.  Okrem číslic a daného počtu sa tak dieťa oboznamuje s niektorými krajinami sveta a s ich typickými symbolmi.

Foto: www.vnimavedeti.sk

AUTOKOREKCIA V HROVOM UČENÍ

Máte šikovné a náročné dieťa? Určite mu učaríte autokorektívnymi vzdelávacimi hrami miniLük. Autokorektívny spôsob hrania mu umožní vlastnú spätnú väzbu o správnosti riešenia, čo umocňuje jeho sebadôveru a pozitívne sebahodnotenie. V množstve autokorektívnych hier nájdete aj tie, ktoré sú cielene zamerané na číslice a čísla. Pre správnu manipuláciu s touto hrou potrebujete podložku s 12 dielikmi a zošity s úlohami. Zošity Poznávame čísla do 10Počítame do 10 sú zamerané práve na tie matematické zručnosti, ktoré sú potrebné pre pochopenie číslic, ich hodnoty a na základné aritmetické operácie. Sú určené pre deti od 5 rokov.

  

Foto: www.vnimavedeti.sk