Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Jednoduché grafomotorické pracovné listy

Jednoduché grafomotorické pracovné listy

Grafomotorické cvičenia sú dôležitým prostriedkom k tomu, aby dieťa bolo pripravené na budúce „ozajstné“ písanie. Prácu s ceruzkou mu však treba predkladať nenásilným, zábavným a hlavne primeraným spôsobom. 

Pracovné listy na stiahnutie obsahujú niekoľko grafomotorických tvarov a geometrických tvarov. Sú načrtnuté v hrubých líniách, čo zjednoduší dieťaťu vedenie stopy priamo po línii. Okrem toho sú vo farebnom prevedení, farby grafomotorických tvarov sú tak veselé a inšpirujúce. Pracovné listy sú vhodné aj pre rozvíjanie grafomotorických zručností menších detí, samozrejme že výber tvarov závisí od výkonovej úrovne každého dieťaťa. Pre menšie deti by bolo vhodné vytlačenie pracovných listov na väčší formát A3.

Ilustračné foto: https://www.powerfulmothering.com/pencil-control-for-early-learners/

Ako písací prostriedok ponúknite dieťaťu materiál s hrubou stopou. Výborné sú Voskovky Crayon Rocks. Voskovky majú špecifický tvar, ktorý posilňuje jemné detské svaly, rozvíja jemnú motoriku a pripravuje prsty na správny úchop ceruze a pera. Ľahko sa držia prstami a rovnako ľahko sa nanášajú na papier.

Ilustračné foto: redakčný tím

 

Pracovné listy LÍNIE

Pracovné listy TVARY

Zdroj: www.powerfulmothering.com