Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Knihy pre budúcich prvákov – ponuka pre školy

Knihy pre budúcich prvákov – ponuka pre školy

Aj tento rok sme budúcich školákov pripravili špeciálnu ponuku hodnotných detských kníh z tvorby nášho vydavateľstva Vnímavé deti, alebo Pro Solutions. Aj vo vašej škole môžete využiť túto výnimočnú ponuku a darovať prváčikom niektorú z našich kníh.

MALÝ DRÁČIK KOKOSÁČIK IDE DO ŠKOLY

Dnes je veľký deň! Dráčik Kokosáčik ide po prvýkrát do školy a teší sa na dobrodružstvá s novými kamarátmi. No ako to už medzi drakmi býva, nie všetci môžu chodiť do školy. Kokosáčik sa však nevzdáva a vymyslí, ako sa aj jeho nový kamarát, mäšožravý dráčik Oskar, bude môcť učiť. Ešteže sa tak stalo, inak by sa Oskar nestal hrdinom pri hľadaní strateného kameňa!

Príbeh o priateľstve, odlišnosti a odvahe prijať niečo nové je prvý zo série o dráčikovi Kokosáčikovi a jeho dobrodružstvách, ktorého si obľúbili deti na celom svete…

Podľa knihy bol nakrútený animovaný film Malý dráčik.

Formát: 160 x 217 mm        Počet strán: 72 strán   Väzba: tvrdá     Vek: 6+

8,50 €    3,50 €

PRÍBEHY ĽADOVÉHO MEDVEDÍKA

Dvojjazyčné maľované čítanie v slovenskom a anglickom jazyku v jednej knihe!

Malý medvedík Biele uško sa dnes odhodlal vyraziť zo svojho snežného brlohu za veľkými dobrodružstvami. Sprevádza ho kamarát sob Parôžtek, ktorý mu na potulkách po zasneženej krajine ukazuje ďalšie zvieratká žijúce na snehu. A môžeš veriť, že ich čaká veľa dobrodružstiev a zábavy! Našťastie, mama Bieleho uška je vždy nablízku a pomôže mu vždy, keď to potrebuje…

 

Formát: 175 x 246 mm        Počet strán: 40       Väzba: tvrdá     Vek: 5+

7,50 €    3,50 €

SKUTOČNÝ KAMARÁT

Príbeh o chlapcovi, ktorý bojuje proti šikanovaniu v škole.

Oliver je úplne obyčajný chlapec a predsa je výnimočný. Vo svojej fantázii sníva o tom, že sa stane superhrdinom. V škole je neraz svedkom šikanovania mladších spolužiakov a je rozhodnutý s tým niečo urobiť. Podarí sa Oliverovi pomôcť svojim kamarátom? Bude na to potrebovať super schopnosti, alebo mu bude stačiť jeho odvaha a chytrosť, aby sa zachoval ako skutočný kamarát?

Šikanovanie je problém, s ktorým sa stretávajú deti na celom svete. Správanie, ktoré spôsobuje fyzickú či psychickú ujmu komukoľvek, nie je prípustné. Násilie medzi deťmi sa často vyskytuje v skrytej podobe a zvyčajne sa deje, keď na blízku nie sú dospelí. Najčastejšie v škole alebo na ceste do či zo školy. Je dôležité poukázať na túto skutočnosť, aby si jej boli vedomí žiaci aj učitelia, a celá spoločnosť mala snahu ju medzi deťmi odstrániť. Je to príbeh, ktorý sa detí týka viac, ako sa nám zdá…

Formát: 220 x 320 mm        Počet strán: 24       Väzba: tvrdá     Vek: 6+

6,90 €    3,50 €

LOŽ MÁ KRÁTKE NOHY

Je pravda, že lož má krátke nohy a pravda vždy vyjde najavo? Motivačný príbeh, ktorý deti naučí, že klamať sa neoplatí…

Určite sa ti už stalo, že si niekedy nepovedal pravdu. Aj Matúšovi v tomto príbehu sa to stalo. Chcel sa naučiť hrať na gitare a tak poprosil rodičov, aby mu dali peniažky na hodiny gitary. Keď však zbadal vo výklade svoje vysnívané autíčko Ferrari, všetko sa razom zmenilo. Lenže malé klamstvo začalo rýchlo rásť a aj v Matúšovom brušku rástol obrovský kameň, ktorý ho veľmi ťažil. Podarí sa mu prekonať strach a priznať sa? Pochopí Matúš, že lož má krátke nohy a že pravda nakoniec vyjde najavo?

 

Formát: 226 x 300 mm     Počet strán: 24   Väzba: tvrdá   Vek: 6+

6,90 €   3,50 €

PÍSMENKÁČI

S ilustráciami akademickej maliarky Anky Gajovej.

Kniha je venovaná deťom, ktoré sa chystajú do školy. Krásne pestrofarebné ilustrácie a veselé rýmy podporujú záujem o písmenká a rozvíjajú pamäť. Krátke, ľahko zapamätateľné básničky sú humorne ladené k jednotlivým písmenkám abecedy.

Ahoj, kamarát! Pridaj sa k nám, písmenkám, spolu objavíme celý svet! V našej abecede je nás veľa, a predsa máme každé svoj príbeh a poslanie. Ak nás správne napíšeš a zoradíš, odhalíme ti slovo, ktoré hľadáš. Ale pozor na naše bodky a dĺžne, ani tie nemôžu poskakovať len tak! V maľovanej knihe plnej veselých veršíkov ťa isto milo prekvapíme a s humorom naučíme, ako majstrovsky zvládať pravidlá správneho písania…

Formát: 148 x 210 mm     Počet strán: 32     Väzba: tvrdá     Vek: 6+

5,90 €      3,00 €

TAFITI 
Dobrodružné príbehy odvážnej surikaty

Tafiti a cesta na koniec sveta

Viete prečo surikaty stále naťahujú svoj dlhý krk do diaľky? Lebo sú to veľmi zvedavé zvieratká. Aj náš malý hrdina surikata Tafiti je veľmi zvedavý. Každým dňom rozmýšľa nad tým, čo sa skrýva v diaľke za veľkým vrchom. Skutočne tam nič nie je, len koniec sveta, ako to tvrdí jeho starý otec? Odvážny Tafiti sa musí sám presvedčiť, aká je je pravda, aj za cenu veľkých nebezpečenstiev. Potajomky sa vydáva na dlhú cestu za vzrušujúcimi dobrodružstvami. Cestou pritom stretáva prasiatko Štetinku, ktorému zachráni život a v ktorom získa nerozlučného priateľa na svojej ceste na koniec sveta.

Formát: 160 x 217 mm     Počet strán: 72     Väzba: tvrdá     Vek: 5+

7,50 €      3,50 €

 

 Tafiti a lietajúce prasiatko

Tafiti si počas cesty na koniec sveta našiel nerozlučného priateľa, prasiatko Štetinku. A má veru šťastie, že ho má, lebo Štetinka ho chráni pred každým nebezpečenstvom. Jedného dňa sa však stane niečo neočakávané. Tafitiho unesie orol, pán Gogo, ktorý sa chystá urobiť si z neho chutnú večeru. Našťastie, jeho priateľ je aj teraz plný odvahy. Rozhodne sa Tafitiho zachrániť a púšťa sa do odvážnej záchrannej operácie vysoko v oblakoch savany…

 

Formát: 160 x 217 mm     Počet strán: 72     Väzba: tvrdá     Vek: 5+

7,50 €      3,50 €

 Tafiti a slonie mláďa

Voľné pokračovanie obľúbenej série Tafiti. V príbehu o roztomilej surikate sa deti tentokrát zoznámia s malým sloním mláďatkom, ktoré sa stratilo svojej mame. Stádo slonov zmizlo niekde v ďalekej savane a malý Tafiti a jeho kamarát prasiatko Štetinka sa rozhodli nájsť spôsob, ako prilákať sloniu maminku späť ku svojmu mláďatku. Ako však dovidieť do diaľky, keď sú surikaty také drobné tvory? Ako zakričať dosť nahlas, aby ich tenké hlasy počuli aj na druhom konci krajiny? 

 

Formát: 160 x 217 mm     Počet strán: 72     Väzba: tvrdá     Vek: 5+

7,50 €      3,50 €

Uvedené ceny platia pri objednávke minimálne 15 ks kníh z ktoréhokoľvek titulu alebo kombináciou titulov. V prípade, že máte záujem vedieť viac alebo chcete objednať knihy pre vašu školu, kontaktujte nás!

prosolutions@prosolutions.sk   0918 322 199