Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Pozitívne ohlasy na konferenciu v Tatrách

Pozitívne ohlasy na konferenciu v Tatrách

Konferencia pre učiteľov, ktorá má tradíciu.

Aj takto môžeme nazvať konferenciu, ktorú sme organizovali už siedmi rok pre učiteľov predprimárneho vzdelávania v dňoch 18.-19. októbra 2018, tradične v nádhernom prostredí Grand hotela Bellevue v Hornom Smokovci. Cieľom tohtoročnej konferencie bolo priniesť učiteľkám námety, ako efektívne rozvíjať komunikačné a jazykové kompetencie detí.

Konferencia s názvom Počúvam, rozumiem, hovorím… komunikujem s podnázvom Ako rozvíjať a stimulovať jazykovú gramotnosť u detí predškolského veku získala oficiálnu záštitu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Impulz pre tému jazykovej gramotnosti prišiel počas stretnutia s učiteľmi materských škôl a zároveň pri rozhovoroch so špeciálnymi pedagógmi, ktorí čoraz viac zaznamenávajú problematické vyjadrovanie detí, a to nielen z hľadiska vývinu reči, ale aj z hľadiska jej porozumenia a vyjadrovania svojich názorov. Spolupráca vydavateľstva Pro Solutions s učiteľmi a skupinami odborníkov z oblasti logopédie a špeciálnej pedagogiky viedla k postaveniu zaujímavého programu, z ktorého, veríme, budú čerpať jej účastníčky do svojej praxe ešte veľmi dlho.

Vážime si, že aj tento rok prijali naše pozvanie odborníci zo všetkých spomenutých oblastí, ako aj lektorky z radov učiteliek, ktorí si pripravili zaujímavé prednášky a praktické workshopy.

Odbornosť konferencie zvýšila i podpora zástupcov Spoločnosti pre predškolskú výchovu, Slovenského výboru Svetovej organizácie pre predškolskú výchovu a Slovenskej asociácie špeciálnych pedagógov škôl a poradní, za čo im patrí naše poďakovanie.

 

 

 

 

 

Sme veľmi potešení, že aj tento rok sa na našej konferencii zúčastnilo takmer 250 učiteľov a iných odborníkov z oblasti výchovy a vzdelávania detí. Zaujímavé prednášky, ktoré sa naši spíkri snažili maximálne pripraviť priamo pre prax učiteľov, ako aj praktické workshopy druhého dňa znamenali program plný nových inšpirácií.

 

 

 

 

 

 

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli medzi nás a vložili dôveru nám, organizátorom. Veľmi nás potešili pozitívne ohlasy a reakcie priamo počas konferencie, ale aj po niekoľkých dňoch po konferencii, ktorými ste nás zahŕňali. 

 

 

 

 

 

 

 

Už teraz sa zamýšľame nad témami, ktoré by boli prospešné pre prax učiteľov materských škôl. Inšpirovali ste nás priamo vy 🙂

Veríme, že sa čoskoro stretneme ešte počas tohto školského roka na niektorom z našich podujatí alebo možno aj priamo vo vašej škole! 

Program konferencie