Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Špeciálna ponuka kníh pre budúcich prváčikov

Špeciálna ponuka kníh pre budúcich prváčikov

Darujte budúcim prváčikom hodnotný darček – knihu! Pozrite si špeciálnu ponuku pre deti, ktoré sa chystajú tento rok do školy.

Rozlúčka s predškolákmi v materskej škole či vítanie prváčikov v laviciach základnej školy býva jeden z nezabudnuteľných momentov všetkých detí. Aj tento rok sme pripravili pre školy výhodnú ponuku detských titulov, ktoré sú obsahovo veľmi lákavé práve pre budúcich školákov. 

SKUTOČNÝ KAMARÁT

Príbeh o chlapcovi, ktorý bojuje proti šikanovaniu v škole.

Oliver je úplne obyčajný chlapec a predsa je výnimočný. Vo svojej fantázii sníva o tom, že sa stane superhrdinom. V škole je neraz svedkom šikanovania mladších spolužiakov a je rozhodnutý s tým niečo urobiť. Podarí sa Oliverovi pomôcť svojim kamarátom? Bude na to potrebovať super schopnosti, alebo mu bude stačiť jeho odvaha a chytrosť, aby sa zachoval ako skutočný kamarát?

Šikanovanie je problém, s ktorým sa stretávajú deti na celom svete. Správanie, ktoré spôsobuje fyzickú či psychickú ujmu komukoľvek, nie je prípustné. Násilie medzi deťmi sa často vyskytuje v skrytej podobe a zvyčajne sa deje, keď na blízku nie sú dospelí. Najčastejšie v škole alebo na ceste do či zo školy. Je dôležité poukázať na túto skutočnosť, aby si jej boli vedomí žiaci aj učitelia, a celá spoločnosť mala snahu ju medzi deťmi odstrániť. Je to príbeh, ktorý sa detí týka viac, ako sa nám zdá…

Formát: 220 x 320 mm        Počet strán: 24       Väzba: tvrdá     Vek: 6+

6,90 €    3,50 €

LOŽ MÁ KRÁTKE NOHY

Je pravda, že lož má krátke nohy a pravda vždy vyjde najavo? Motivačný príbeh, ktorý deti naučí, že klamať sa neoplatí…

Určite sa ti už stalo, že si niekedy nepovedal pravdu. Aj Matúšovi v tomto príbehu sa to stalo. Chcel sa naučiť hrať na gitare a tak poprosil rodičov, aby mu dali peniažky na hodiny gitary. Keď však zbadal vo výklade svoje vysnívané autíčko Ferrari, všetko sa razom zmenilo. Lenže malé klamstvo začalo rýchlo rásť a aj v Matúšovom brušku rástol obrovský kameň, ktorý ho veľmi ťažil. Podarí sa mu prekonať strach a priznať sa? Pochopí Matúš, že lož má krátke nohy a že pravda nakoniec vyjde najavo?

Formát: 226 x 300 mm     Počet strán: 24   Väzba: tvrdá   Vek: 6+

6,90 €   3,50 €

PÍSMENKÁČI

S ilustráciami akademickej maliarky Anky Gajovej.

Kniha je venovaná deťom, ktoré sa chystajú do školy. Krásne pestrofarebné ilustrácie a veselé rýmy podporujú záujem o písmenká a rozvíjajú pamäť. Krátke, ľahko zapamätateľné básničky sú humorne ladené k jednotlivým písmenkám abecedy.

Ahoj, kamarát! Pridaj sa k nám, písmenkám, spolu objavíme celý svet! V našej abecede je nás veľa, a predsa máme každé svoj príbeh a poslanie. Ak nás správne napíšeš a zoradíš, odhalíme ti slovo, ktoré hľadáš. Ale pozor na naše bodky a dĺžne, ani tie nemôžu poskakovať len tak! V maľovanej knihe plnej veselých veršíkov ťa isto milo prekvapíme a s humorom naučíme, ako majstrovsky zvládať pravidlá správneho písania…

Formát: 148 x 210 mm     Počet strán: 32     Väzba: tvrdá     Vek: 6+

5,90 €      3,00 €

PLETÚ SA MI PÍSMENKÁ

Príbeh o Samkovi, ktorý sa stretáva s nástrahami dyslexie. Kniha odhaľuje Samkov vnútorný svet, v ktorom pochopí, že je len na ňom, či sa z neho stane výnimočný človek, ktorého bude poznať celý svet…

„Poď bližšie, zoznám sa – toto je Samko. Samko je vtipný a veľmi dobrý kamarát. O Samkovi pani učiteľka hovorí, že je bystrý, šikovný občas nezbedný, taký ako všetci školáci. Určite NIE JE HLÚPY. Jeho najväčším problémom je ČÍTANIE. … Samko hovorí – MÁM DYSLEXIU. Vieš, čo to znamená? Nie je to žiadna choroba, ako napríklad chrípka. Samko číta veľmi pomaly, nerozumie tomu, čo prečíta a mýli si pravú a ľavú stranu, ťažko sa sústredí a celkovo ho to čítanie a písanie unavuje. Samko sa veľmi bál, že bude musieť ísť do inej školy, keď tak zle číta. Ale obával sa zbytočne. Pani učiteľka sa so Samkovou mamou dohodla, že Samko navštívi Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva. Tam pracujú panie, ktoré pomáhajú všetkým deťom, aj žiakom s rôznymi problémami v škole i doma…,“ prihovára sa v predslove knihy deťom liečebná pedagogička Doc. PaedDr. Barbora Kováčová, PhD.

Formát: 210 x 297 mm     Počet strán: 32     Väzba: mäkká     Vek: 6+

5,90 €      2,00 €

TAFITI

Dobrodružné príbehy odvážnej surikaty

Tafiti a cesta na koniec sveta

Viete prečo surikaty stále naťahujú svoj dlhý krk do diaľky? Lebo sú to veľmi zvedavé zvieratká. Aj náš malý hrdina surikata Tafiti je veľmi zvedavý. Každým dňom rozmýšľa nad tým, čo sa skrýva v diaľke za veľkým vrchom. Skutočne tam nič nie je, len koniec sveta, ako to tvrdí jeho starý otec? Odvážny Tafiti sa musí sám presvedčiť, aká je je pravda, aj za cenu veľkých nebezpečenstiev. Potajomky sa vydáva na dlhú cestu za vzrušujúcimi dobrodružstvami. Cestou pritom stretáva prasiatko Štetinku, ktorému zachráni život a v ktorom získa nerozlučného priateľa na svojej ceste na koniec sveta.

 

 Tafiti a lietajúce prasiatko

Tafiti si počas cesty na koniec sveta našiel nerozlučného priateľa, prasiatko Štetinku. A má veru šťastie, že ho má, lebo Štetinka ho chráni pred každým nebezpečenstvom. Jedného dňa sa však stane niečo neočakávané. Tafitiho unesie orol, pán Gogo, ktorý sa chystá urobiť si z neho chutnú večeru. Našťastie, jeho priateľ je aj teraz plný odvahy. Rozhodne sa Tafitiho zachrániť a púšťa sa do odvážnej záchrannej operácie vysoko v oblakoch savany…

 


Formát: 160 x 217 mm    
Počet strán: 72     Väzba: tvrdá     Vek: 5+

7,50 €      4,00 €

V prípade, že máte záujem vedieť viac alebo chcete objednať knihy pre vašu školu, kontaktujte nás!

prosolutions@prosolutions.sk   0918 322 199