Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Tafiti – príbehy o neobyčajnom priateľstve

Tafiti – príbehy o neobyčajnom priateľstve

Roztomilé surikaty sú veľmi plaché stvorenia, ktoré žijú pekne spolu v priateľskej atmosfére svojej kolónie. Hlavný hrdina nášho príbehu, surikata Tafiti, je však obdarená nielen zvedavosťou, ale aj veľkou odvahou. Každý večer, keď sa zotmie, počúva napínavý príbeh o svojom pra-pra-prastarkom, ktorý sa vydal na ďalekú cestu zachrániť svojich najbližších a nájsť im nový domov. Tafiti cíti, že aj on sám vie prekonať strach z neznáma, veď v ňom koluje krv svojho pra-predka. Jedného dňa sa rozhodne podniknúť dobrodružnú cestu na odľahlý kopec, aby zistil, či je za ním naozaj koniec sveta tak, ako mu to povedal jeho starký.   

 

 

 

 

 

 

 

 

Malý hrdina sa vydáva na svoju cestu celkom sám a potajomky. Opatrne postupuje piesčitou krajinou Afriky, keď narazí na nebezpečného leva, ktorý sa práve chystá pochutnať si na bezbrannom prasiatku. Tafiti zabudne na všetok strach, šikovne prekabáti leva a hrdinsky zachraňuje malé prasiatko Štetinku. Od tej chvíle sú to dvaja nerozluční kamaráti, ktorí spolu putujú až na samý koniec sveta. Čo ich tam nakoniec čaká a čo všetko spolu ešte zažijú, sa deti dozvedia pri čítaní príbehu Tafiti a cesta na koniec sveta.

Kniha Tafiti a cesta na koniec sveta je prvá časť série o surikate Tafiti pochádzajúcej z nemeckého originálu autorky Julie Boehmeovej, ktorá má momentálne až 11 častí. Príbeh, ktorý je svojím spracovaním vhodný pre začínajúcich čitateľov, je nádherne prepletený množstvom milých ilustrácií od Julie Ginsbachovej. Tie dokonale dotvárajú atmosféru príbehu a pomáhajú malému poslucháčovi či čitateľovi prežívať dobrodružstvá hrdinov.

Nás si hlavný hrdina Tafiti celkom získal a preto sme sa rozhodli sériu predstaviť rovno dvoma časťami. Tou druhou je kniha Tafiti a lietajúce prasiatko, v ktorom už ide naozaj do tuhého. Surikatu Tafiti totiž unesie najväčší postrach savany, veľký orol Gogo, a odnesie si ho rovno do svojej skrýše. Tentokrát svoju odvahu a nebojácnosť ukáže prasiatko Štetinka a vyberie sa svojho najlepšieho kamaráta zachrániť. A to ešte nevie o veľkom tajomstve, ktoré veľký orol Gogo pred všetkými skrýva!

Obe knižné novinky sú vhodné pre deti od 5 rokov a zázračne inšpirujú deti k čítaniu. Svojím lákavým spracovaním a formátom, ktorý sa vojde do každej aktovky či ruksaka, ašpirujú na knihy, ktoré vaše deti len tak nepustia z rúk. Príbehy o surikate Tafiti môžete nájsť na pultoch kníhkupectiev po celom Slovensku alebo si ju môžete zaobstarať v našom obchode tu.