Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Pravidlá cvičenia s prvkami hudobnej dramatiky – hravo aj zdravo

Forma: online aktualizačné vzdelávanie – aplikácia ZOOM
Trvanie: 1,5 hod.
Lektorka: Mgr. Veronika Pavlíková
Cieľová skupina: učiteľ materskej školy, asistent pedagóga, vychovávateľ
Potvrdenie o absolvovaní: certifikát – aktualizačné vzdelávanie, v súlade s § 57 ods. 4 zákona č. 138/2019 Z.z.
Cena: 15,- Eur

Hlavný cieľ programu: Nadobudnúť odborné poznatky a praktické zručnosti spojené s dôležitými pohybovými pozíciami využívajúcimi hudobno-dramatické prostriedky.

Program aktualizačného vzdelávania obdržíte v deň realizácie webinára.

Popis: Pravidelná ranná rozcvička by mala byť v predškolskom veku samozrejmosťou. Je dobrým štartom pre dobrú náladu, a aj správne držanie tela počas celého dňa. Mala by spĺňať dva základné predpoklady – byť telu prospešná a zároveň dostatočne lákavá a hravá. Aké cviky a pohyby sú vhodné pre deti do 7 rokov a ktorým je potrebné sa vyvarovať?

Skúsená odborníčka vás prevedie zásadami správnej rannej rozcvičky a spolu s ňou si budete môcť vyskúšať tie najdôležitejšie polohy. Využijete ich ako súčasť každodenného ranného alebo iného cvičenia, čím pripravíte deti na ďalšie pohybové úlohy a hry.

Fyzioterapeutka tiež upozorní na najčastejšie chyby pri cvičení s deťmi, ktoré majú za následok defekty ako napríklad skoliózu, ploché nohy, chybné držanie tela, rôzne deformity hrudníka, chodidiel, obezitu, hypotóniu, diastázu priameho brušného svalu či hypermobilitu. Dozviete sa, ktoré cviky pomáhajú deťom tieto poruchy naprávať a ktoré sú naopak pri jednotlivých diagnózach nevhodné.

Pozície sú upravené tak, aby si deti dokázali pri cvičení vytvoriť asociáciu, ktorá im uľahčí ich správne prevedenie a zapamätanie si cvikov. Webinár je plný nápadov na zábavné pohybové cvičenia, lebo práve tak deti najviac motivujeme k radosti z pohybu.

Webinár je navrhnutý tak, aby bol prínosom do každodennej praxe učiteľov, ale aj praktickým sprievodcom zdravého pohybu pre rodičov detí predškolského veku.

Pripravte si malý priestor na cvičenie, pohodlné oblečenie, 2 plyšové hračky (napr. medvedíkov), 1 loptu a ak máte, aj fitloptu.

 

HODNOTENIE VZDELÁVANIA:

“Ďakujem za skvelý webiner. Veľmi sa mi páčil, všetky rady a odporúčania od pani lektorky boli veľmi dobre prezentované.”

“Ďakujem za výborný webinár. Bol inšpiratívny, poučný, pekne prepracovaný. Pani lektorka príjemná, dôkladne pripravená. Páčila sa mi zapojenosť fotiek do prezentácie. Pevne verím, že opäť pripravíte nejaký skvelý webinár s pani lektorkou.”

“Ďakujem za prínosný webinár. Bolo to fantastické.”

“Veľká vďaka za tento webinár. Robíte skvelú prácu. Ďakujeme Vám :)”

 

Link na sledovanie online vzdelávania obdržíte emailom 1 hodinu pred vysielaním.

Kontakt pre vaše otázky: 0915 773 060

 

          Termín: nie je určený

                                                                     Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

ZAKÚPIŤ VSTUP NA VZDELÁVANIE TU