Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Vzdelávací webinár

Webinár – AKO NA ENVIRONMENTÁLNU VÝCHOVU V MATERSKEJ ŠKOLE

Obyčajná prechádzka s deťmi po okolí alebo čas strávený na dvore môže byť veľmi prospešným prostredím na jednoduché environmentálne aktivity. Už od útleho veku detí je veľmi dôležité dbať na ich správne postoje k prírode. Počas webinára sa naučíte, ako deti zaujať a motivovať bádať, ale aj ochraňovať svoje okolie a prírodu.

V súvislosti s blížiacou sa globálnou ekologickou krízou je veľmi dôležité viesť deti už od raného veku k environmentálne uvedomelému zmýšľaniu a konaniu, ako aj budovať v nich pozitívny vzťah k prírode. Webinár sa zameriava práve na pochopenie dôležitosti ochrany životného prostredia a schopnosti detí v ranom veku starať sa o prírodu a svoje okolie.

Environmentálna výchova je už dlhšiu dobu zaradená aj do slovenských školských osnov. Ako však má environmentálna výchova vyzerať a čo už za environmentálnu výchovu nepovažujeme? Ako správne s malými deťmi pracovať a aké vzdelávaco-výchovné prostriedky použiť, aby sme v nich vzbudili záujem o tému životného prostredia?

Na webinári sa pokúsime odpovedať na tieto a mnohé ďalšie otázky a zameriame sa najmä na budovanie environmentálnej senzibility u detí v predškolskom veku. Priblížime si mnoho námetov na praktické hry, aktivity a metodické materiály, ktoré môžeme s deťmi v predškolskom veku využívať a to najmä pri pobyte vonku.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie.

Absolventi získajú: – certifikát o absolvovaní
– elektronicky spracovaný materiál

Termín konania: nie je určený
Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

KÚPIŤ WEBINÁR TU

Časová dotácia: 1,5 hod.

Cena: 15 Eur s DPH

Vzdelávací webinár je ukončený certifikátom Pro Solutions.

Lektorka: Mgr. Soňa Chlebničanová, PhD

 PROFIL ABSOLVENTA

Absolventi webinára spoznajú

  • ako sa má realizovať enviromentálna výchova podľa školských osnov,
  • pochopenie dôležitosti ochrany životného prostredia a schopnosti detí v ranom veku starať sa o prírodu a svoje okolie,
  • aké vzdelávaco-výchovné prostriedky použiť, aby sme v deťoch vzbudili záujem o tému životného prostredia.

Ako sa prihlásiť na vzdelávanie?

Termíny vzdelávacieho webinára

termín nie je určený

Na webinár sa prihlásite v našom internetovom obchode.
Kliknite na obrázok ↓ 

 

V prípade otázok ohľadom vzdelávania kontaktujte nás na tel. čísle +421 915 773 060 alebo emailom na info@prosolutions.sk