Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Vzdelávací webinár

Ponímanie osobnosti učiteľa a možnosti jej rozvoja

„Človek je svojím maliarom i obrazom (Alfred Adler)”

S pokrokom v spoločnosti a obrovským vplyvom technológií sa menia aj požiadavky na výchovno-vzdelávaciu činnosť učiteľa. Učiteľ už nie je iba osobou, ktorá vzdeláva či vychováva, ale čoraz častejšie sa pre dieťa stáva mentorom, sprievodcom a blízkym človekom.

Pohľady na osobnosť učiteľa a jeho kompetencie sú rôzne, od vysoko odborných až po tie, ktoré pedagogickú prax nepovažujú za niečo výnimočné. Ako to vnímajú samotní učitelia?

Na webinári učiteľom ukážeme spôsoby, ako si pestovať odolnosť voči stresu a ako primerane reagovať na nečakané udalosti. Účastníci sa naučia, ako si udržať osobnú integritu v kritickej situácii a ako s ňou pracovať. Budeme sa venovať motivácii v práci a komunikačným kompetenciám učiteľov, pretože komunikácia je základ úspechu.

Webinár prináša priestor na sebareflexiu a príležitosť uvedomenia si vlastných potrieb. Ponúka možnosti hľadania riešení, ktoré načrtnú cestu osobného rozvoja.

Počas online stretnutia si ukážeme praktické ukážky a cvičenia, pomocou ktorých si učitelia budú môcť zmapovať svoje potreby a definovať želaný stav. Následne si vytvoria vlastný model na dosiahnutie svojho zámeru.

V rámci rozvoja komunikačných kompetencií workshop ponúkne praktické ukážky používania otvorených a uzavretých otázok a vplyv na výsledok rozhovoru. Táto zručnosť bude učiteľom nápomocná najmä v komunikácii s rodičmi v situáciách, ktoré považujú za kritické.

Webinár je vhodný pre skúsených aj začínajúcich pedagógov, ktorí by radi posilnili vlastnú osobnosť učiteľa a jej vnímanie zo strany detí, žiakov a rodičov.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie.

Absolventi získajú: – certifikát o absolvovaní
– elektronicky spracovaný materiál

KÚPIŤ WEBINÁR TU

Časová dotácia: 90 minút

Cena: 15 Eur s DPH

Vzdelávací webinár je ukončený certifikátom Pro Solutions.

Lektorka:  Ing. Mária Drahošová

 PROFIL ABSOLVENTA

  • počas online stretnutia si ukážeme praktické ukážky a cvičenia, pomocou ktorých si učitelia budú môcť zmapovať svoje potreby a definovať želaný stav,
  • webinár prináša priestor na sebareflexiu a príležitosť uvedomenia si vlastných potrieb,
  • budeme sa venovať motivácii v práci a komunikačným kompetenciám učiteľov, pretože komunikácia je základ úspechu.

Ako sa prihlásiť na vzdelávanie?

Termíny vzdelávacieho webinára

Čas konania: 25. 3. 2021 o 17,00 hod.

Na webinár sa prihlásite v našom internetovom obchode.
Kliknite na obrázok ↓ 

 

V prípade otázok ohľadom vzdelávania kontaktujte Ivanu Polomskú na tel. čísle +421 915 773 060 alebo emailom na info@prosolutions.sk