Hore
+421 915 773 060 | prosolutions(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Workshopy v škole

Divadlo kamišibai – obrázkové príbehy ako podpora práce s textom v skupinovom prostredí

Divadlo kamišibai – obrázkové príbehy ako podpora práce s textom v skupinovom prostredí

Kamišibai je tradičná japonská divadelná technika rozprávania príbehov a rozprávok. Pracuje so súborom obrázkových kariet, ktoré sú zoradené v dejovej postupnosti a zobrazujú kľúčové situácie rozprávkového príbehu.


Kamišibai príbehy sú jedinečné predovšetkým v zdieľanom skupinovom prostredí, čo dieťa nenásilne vťahuje do sociálnej a emocionálnej interakcie. Pre kamišibai je kľúčová postava rozprávača (napríklad pedagóga), ktorý vstupuje do príbehu a výrazne ovplyvňuje, akým spôsobom ho poslucháči prežívajú.

Na workshope sa dozviete popis práce s kamišibai. Lektorka vám odhalí obrovský potenciál obrázkového divadelného čítania, zistíte, ako zdokonaľovať pamäť a vnímanie dejovej postupnosti poslucháčov – detí či žiakov. Kamišibai je postavené na vzájomnej interakcii rozprávača a poslucháčov. Ako túto interakciu rozvinúť a udržať, a ako u detí vyvolať chuť vyjadrovať svoje vlastné myšlienky a názory, aj o tom sa dozviete počas workshopu.

Súčasťou workshopu bude praktická ukážka práce s divadlom kamišibai s dôrazom na dramatizáciu a konkrétne techniky práce s textom a obsahom príbehu.  

Čo prinesie workshop všetkým účastníkom? 

  • základné zručnosti práce s divadlom kamišibai,
  • metódy práce s textom a obrazmi so zreteľom na aktivitu detí,
  • tipy na aktivity pre deti, námety na dialógy, otázky na podporu kritického myslenia a nápady na výtvarné, matematické, hudobné a iné činnosti v súvislosti s príbehmi kamišibai
  • inšpiratívnu motiváciu pre zavedenie nového učebného prostriedku do praxe

Pre koho je workshop určený?

Workshop je určený prioritne  pre pedagogických zamestnancov materských škôl. No inšpiratívnym bude pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi v akomkoľvek prostredí a chcú svoju interakciu ozvláštniť novým zaujímavým prístupom.

Do vašej školy či zariadenia prídeme za poplatok 5 Eur na osobu. Podmienkou je len minimálny počet 15 prítomných osôb. Trvanie jedného workshopu je 1,5 hodiny

V prípade záujmu o workshop vo vašej škole vyplňte kontaktný formulár nižšie alebo píšte na info@prosolutions.sk

Ponuku kamišibai divadla a rozprávok od Pro Solutions môžete nájsť tu.

Ponuka workshopov

workshop 1

ergrtrthhtyh   rhtrhth

Čítajte viac
Prihlasovací formulárOboznámil/a som sa s podmienkami spracovávania osobných údajov a súhlasím so spracovávaním svojich osobných údajov spoločnosťou Pro Solutions,s.r.o.