Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Divadlo kamišibai – obrázkové príbehy ako podpora práce s textom v skupinovom prostredí

Kamišibai je tradičná japonská divadelná technika rozprávania príbehov a rozprávok. Pracuje so súborom obrázkových kariet, ktoré sú zoradené v dejovej postupnosti a zobrazujú kľúčové situácie rozprávkového príbehu.


Kamišibai príbehy sú jedinečné predovšetkým v zdieľanom skupinovom prostredí, čo dieťa nenásilne vťahuje do sociálnej a emocionálnej interakcie. Pre kamišibai je kľúčová postava rozprávača (napríklad pedagóga), ktorý vstupuje do príbehu a výrazne ovplyvňuje, akým spôsobom ho poslucháči prežívajú.

Na workshope sa dozviete popis práce s kamišibai. Lektorka vám odhalí obrovský potenciál obrázkového divadelného čítania, zistíte, ako zdokonaľovať pamäť a vnímanie dejovej postupnosti poslucháčov – detí či žiakov. Kamišibai je postavené na vzájomnej interakcii rozprávača a poslucháčov. Ako túto interakciu rozvinúť a udržať, a ako u detí vyvolať chuť vyjadrovať svoje vlastné myšlienky a názory, aj o tom sa dozviete počas workshopu.

Súčasťou workshopu bude praktická ukážka práce s divadlom kamišibai s dôrazom na dramatizáciu a konkrétne techniky práce s textom a obsahom príbehu.  

Čo prinesie workshop všetkým účastníkom? 

  • základné zručnosti práce s divadlom kamišibai,
  • metódy práce s textom a obrazmi so zreteľom na aktivitu detí,
  • tipy na aktivity pre deti, námety na dialógy, otázky na podporu kritického myslenia a nápady na výtvarné, matematické, hudobné a iné činnosti v súvislosti s príbehmi kamišibai
  • inšpiratívnu motiváciu pre zavedenie nového učebného prostriedku do praxe

Pre koho je workshop určený?

Workshop je určený prioritne  pre pedagogických zamestnancov materských škôl. No inšpiratívnym bude pre všetkých, ktorí pracujú s deťmi v akomkoľvek prostredí a chcú svoju interakciu ozvláštniť novým zaujímavým prístupom.

Do vašej školy či zariadenia prídeme za poplatok 10 Eur na osobu.
Podmienkou je len minimálny počet 25 prítomných osôb.
Trvanie jedného workshopu je 1,5 hodiny

V prípade záujmu o workshop vo vašej škole vyplňte kontaktný formulár nižšie alebo píšte na info@prosolutions.sk

Ponuku kamišibai divadla a rozprávok od Pro Solutions môžete nájsť tu.

Prihlasovací formulár


Oboznámil/a som sa s podmienkami spracovávania osobných údajov a súhlasím so spracovávaním svojich osobných údajov spoločnosťou Pro Solutions,s.r.o.