Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Online aktualizačné vzdelávanie – Pravidlá cvičenia s prvkami hudobnej dramatiky – hravo aj zdravo

Popis:

Pravidelná ranná rozcvička by mala byť v predškolskom veku samozrejmosťou. Je dobrým štartom pre dobrú náladu, a aj správne držanie tela počas celého dňa. Mala by spĺňať dva základné predpoklady – byť telu prospešná a zároveň dostatočne lákavá a hravá. Aké cviky a pohyby sú vhodné pre deti do 7 rokov a ktorým je potrebné sa vyvarovať?

Skúsená odborníčka vás prevedie zásadami správnej rannej rozcvičky a spolu s ňou si budete môcť vyskúšať tie najdôležitejšie polohy. Využijete ich ako súčasť každodenného ranného alebo iného cvičenia, čím pripravíte deti na ďalšie pohybové úlohy a hry.

Fyzioterapeutka tiež upozorní na najčastejšie chyby pri cvičení s deťmi, ktoré majú za následok defekty ako napríklad skoliózu, ploché nohy, chybné držanie tela, rôzne deformity hrudníka, chodidiel, obezitu, hypotóniu, diastázu priameho brušného svalu či hypermobilitu. Dozviete sa, ktoré cviky pomáhajú deťom tieto poruchy naprávať a ktoré sú naopak pri jednotlivých diagnózach nevhodné.

Pozície sú upravené tak, aby si deti dokázali pri cvičení vytvoriť asociáciu, ktorá im uľahčí ich správne prevedenie a zapamätanie si cvikov. Webinár je plný nápadov na zábavné pohybové cvičenia, lebo práve tak deti najviac motivujeme k radosti z pohybu.

Webinár je navrhnutý tak, aby bol prínosom do každodennej praxe učiteľov, ale aj praktickým sprievodcom zdravého pohybu pre rodičov detí predškolského veku.

Pripravte si malý priestor na cvičenie, pohodlné oblečenie, 2 plyšové hračky (napr. medvedíkov), 1 loptu a ak máte, aj fitloptu.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie.

Absolventi získajú:

– potvrdenie o absolvovaní a certifikát

– elektronicky spracovaný materiál

Link na sledovanie webinára obdržíte e-mailom v deň vysielania.

Kontakt pre Vaše otázky: 0915 773 060

Pri objednávke prosím uveďte Vaše meno a priezvisko s diakritikou, titul.

Termín konania:  17.12. od 17:30

Trvanie: 90 minút vrátane diskusie

 

ZAKÚPIŤ WEBINÁR TU

Lektorka: Mgr. Veronika Pavlíková, dipl. fyz je vyštudovaná fyzioterapeutka, ktorá sa fyzikálnej terapii venuje viac ako 15 rokov. Špecializuje sa na dýchacie cvičenia a vplyvy bráničného dýchania detí v ranom detskom veku. Absolvovala množstvo odborných vzdelávaní, napísala niekoľko publikácií a je členkou Slovenskej komory fyzioterapeutov. Svoju odbornú prax vykonáva v Žiline vo vlastnej fyzioterapeutickej ambulancii.
Ako o seba sama povedala, je vďačná dcéra, šťastná manželka a spokojná mama.

HODNOTENIE VZDELÁVANIA:

“Ďakujem za skvelý webiner. Veľmi sa mi páčil, všetky rady a odporúčania od pani lektorky boli veľmi dobre prezentované.”

“Ďakujem za výborný webinár. Bol inšpiratívny, poučný, pekne prepracovaný. Pani lektorka príjemná, dôkladne pripravená. Páčila sa mi zapojenosť fotiek do prezentácie. Pevne verím, že opäť pripravíte nejaký skvelý webinár s pani lektorkou.”

“Ďakujem za prínosný webinár. Bolo to fantastické.”

“Veľká vďaka za tento webinár. Robíte skvelú prácu. Ďakujeme Vám :)”