Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk

Aktualizačné vzdelávanie

           Pravidlá cvičenia s prvkami hudobnej dramatiky – hravo aj zdravo

Hlavný cieľ programu:
Nadobudnúť odborné poznatky a praktické zručnosti spojené s dôležitými pohybovými pozíciami využívajúcimi hudobno-dramatické prostriedky.

Pravidelná ranná rozcvička by mala byť v predškolskom veku samozrejmosťou. Je dobrým štartom pre dobrú náladu, a aj správne držanie tela počas celého dňa. Mala by spĺňať dva základné predpoklady – byť telu prospešná a zároveň dostatočne lákavá a hravá. Aké cviky a pohyby sú vhodné pre deti do 7 rokov a ktorým je potrebné sa vyvarovať?

Skúsená odborníčka vás prevedie zásadami správnej rannej rozcvičky a spolu s ňou si budete môcť vyskúšať tie najdôležitejšie polohy. Využijete ich ako súčasť každodenného ranného alebo iného cvičenia, čím pripravíte deti na ďalšie pohybové úlohy a hry.

Fyzioterapeutka tiež upozorní na najčastejšie chyby pri cvičení s deťmi, ktoré majú za následok defekty ako napríklad skoliózu, ploché nohy, chybné držanie tela, rôzne deformity hrudníka, chodidiel, obezitu, hypotóniu, diastázu priameho brušného svalu či hypermobilitu. Dozviete sa, ktoré cviky pomáhajú deťom tieto poruchy naprávať a ktoré sú naopak pri jednotlivých diagnózach nevhodné.

Pozície sú upravené tak, aby si deti dokázali pri cvičení vytvoriť asociáciu, ktorá im uľahčí ich správne prevedenie a zapamätanie si cvikov. Webinár je plný nápadov na zábavné pohybové cvičenia, lebo práve tak deti najviac motivujeme k radosti z pohybu.

Webinár je navrhnutý tak, aby bol prínosom do každodennej praxe učiteľov, ale aj praktickým sprievodcom zdravého pohybu pre rodičov detí predškolského veku.

Pripravte si malý priestor na cvičenie, pohodlné oblečenie, 2 plyšové hračky (napr. medvedíkov), 1 loptu a ak máte, aj fitloptu.

Účastníci budú môcť klásť počas webinára otázky, na ktoré lektorka odpovie.

Absolventi získajú: – certifikát o absolvovaní, elektronicky spracovaný materiál

KÚPIŤ WEBINÁR TU

Časová dotácia: 90 minút vrátane diskusie

Cena: 15 Eur s DPH

Lektorka: Mgr. Veronika Pavlíková

Vzdelávací webinár je ukončený certifikátom Pro Solutions.

 PROFIL ABSOLVENTA

Absolventi webinára sa naučia

  • zásady správnej rannej rozcvičky,
  • dozviete sa, ktoré cviky pomáhajú deťom naprávať fyziologické poruchy  a ktoré sú naopak pri jednotlivých diagnózach nevhodné,
  • ukážeme si najčastejšie chyby pri cvičení s deťmi, ktoré majú za následok rôzne defekty ako napríklad skoliózu, ploché nohy a pod.,

Ako sa prihlásiť na vzdelávanie?

Termíny vzdelávacieho webinára

 22.6.2021 o 17,00 – voľný 

Na aktualizačné vzdelávanie sa prihlásite v našom internetovom obchode.
Kliknite na obrázok ↓

V prípade otázok ohľadom vzdelávania kontaktujte tel. číslo +421 915 773 060 alebo emailom na info@prosolutions.sk