Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
5 vecí, do ktorých sa oplatí investovať

5 vecí, do ktorých sa oplatí investovať

Nový školský rok je tu a prináša nové začiatky. Buďte pripravení a vybavte si triedy či detské izby kvalitným výučbovým materiálom, pri ktorom Vás zvedavosť a potreba učenia sa dieťaťa neprekvapí.  

KVALITNÁ LITERATÚRA

Všetci rozumní vedia, aká dôležitá pre vývin dieťaťa je dobrá kniha. Okrem toho, že prezeranie a čítanie kníh má silnú pasívno-oddychovú funkciu, si dieťa rozvíja slovnú zásobu a zlepšuje vyjadrovacie schopnosti. Knihy pozitívne ovplyvňujú psychické procesy dieťaťa, skvalitňujú myslenie, zlepšujú schopnosť koncentrácie. Podstatná je aj estetická a výchovná funkcia nielen pre dieťa ale aj pre dospelého, ktorý ho svetom písmen a ilustrácií sprevádza. Pre tých najmenších vyberáme leporelá, ktoré  môžu byť interaktívne a ich obsah sa rozvíja pomocou vysúvacích okienok. Starším deťom pripravíme  beletriuknižočky s básničkami. No stále by mali obsahovať dostatok pútavých ilustrácií, pomocou nich dieťa rýchlejšie pochopí počúvaný text a zabrať dajú aj jeho predstavivosti. Uložte knižky esteticky a pútavo do knižnice, ku ktorej bude mať dieťa samostatný a  každodenný prístup.

KRESLIACI MATERIÁL A FARBY NA MAĽOVANIE

Kreslenie patrí medzi bežné detské činnosti. Až tak bežné, že dieťaťu niekedy nestačí papier a pokreslí čokoľvek. Pretože pre dieťa je kreslenie hra a hra mu prináša uspokojenie. Najprv dieťa s radosťou čmára. Drží kresliaci materiál všelijako, no málokedy používa správny úchop. Nezabúdajme preto na tie správne farbičky, ktoré stimulujú u dieťaťa grafomotorické zručnosti s dosahom na správne uchopovanie kresliaceho materiálu. Starší radi siahnu po tenších farbičkáchfixkách, pretože sa tešia nielen z výraznej stopy ale aj  umeleckých detailov. Nezabúdajte na farby. Určite budete potrebovať prstové farby. Okrem toho, že sa pomocou nich dá namaľovať obrázok, majú silný zážitkový dopad na zmysly dieťaťa. A pripravte aj temperové farby, ktoré v súčasnosti nájdete v obrovskej farebnej škále.

SENZORICKÝ BOX

Absolútny hit je obyčajný umelohmotný box väčších rozmerov. Poľahky v ňom vytvoríte podľa potrieb a požiadaviek detí senzorický box. Stačí použiť kinetický piesok, ryžu, fazuľu, ale aj vodu či vodné guľôčky. Poobzerajte sa okolo seba a využite všetky maličkosti, ktoré máte po ruke – formičky, malé postavičky, lopatky, rôzne nádoby, umelohmotné kvety a všeličo možné, ktoré skombinujte podľa témy boxu. Z vlastnej skúsenosti vieme potvrdiť exkluzivitu senzorických boxov u detí, množstvo kvalitne stráveného času pri hre a nekonečné možnosti kreativity.

MAGNETICKÁ STAVEBNICA

Magnetické stavebnice PowerClix sú jednou z našich najobľúbenejších stavebníc, pomocou ktorých si deti môžu zlepšovať výkony svojho učenia sa. Najdôležitejšie je však to, že deti túto stavebnicu milujú a dokážu pri nej tráviť hodiny. Preto sa učenie stáva spontánnym a zábavným. Magnetické stavebnice PowerClix  poskytujú všetkým deťom priestor k zlepšeniu vizuomotorickej koordinácie, jemnej motoriky v súlade s rozvíjaním kritického myslenia a koncentrácie. Na výber máte  rôzne prevedenie: PowerClix RámčekyPowerClix Organizmy a PowerClix Solid.  Podľa potrieb dieťaťa alebo skupiny detí môžete vybrať z rôznych veľkostí balenia – až do 100 dielov v jednom balení. 

Foto: www.guidecraft.com 

KINETICKÝ PIESOK

Kinetický piesok má unikátne vlastnosti, ktorý ho predurčuje k tvorivým ale aj k terapeutickým činnostiam. Je veľmi príjemný na dotyk, ľahko sa tvaruje, nezostáva na rukách ani na pracovnej ploche, je nemastný a nelepí sa. Je určený na opakovateľné použitie. Jeho zloženie pozostáva z 98 % prírodného piesku. Ide o ekologický, hygienický a netoxický materiál. U detí je to veľmi populárny a obľúbený materiál k „hraniu sa“. Neexistuje dieťa, ktoré by mu odolalo. Jeho vplyv na detský organizmus je obrovský. Okrem terapeutických účinkoch a spomalenia pohybov a dýchania môžeme sledovať stimulovanie jemnej motoriky, hmatového vnímania, koncentrácie. Piesok ako „open-ended“ materiál ponúka nekonečné možnosti k manipulácii, dieťa sa preto tzv. nevie sa s ním prestať hrať a doslova zabúda všímať si svoje okolie.

Foto: www.giftofcuriosity.com