Hore
+421 915 773 060 | info(at)prosolutions.sk
Pozrite aj vnimavedeti.sk
Magdalénka a psík z knižnice – motivačná kniha pre deti

Magdalénka a psík z knižnice – motivačná kniha pre deti

V dnešnej dobe sa veľmi často skloňuje výraz „individuálny prístup“. Je to niečo, čomu sa u nás ešte pred pár desaťročiami veľká pozornosť nevenovala, rovnakosť bola samozrejmosťou. Našťastie, v súčasnosti je princíp podpory individuálnosti už súčasťou každodenného života, aj keď akceptovať inakosť sa mnohí denne učíme.

Rodičia a učitelia zohrávajú na tejto ceste dôležitú úlohu. Deťom už od raného veku vysvetľujú, že aj dieťatko, ktoré nosí okuliare, má inú farbu pleti alebo nevie ešte povedať “r”…, vie byť dobrý kamarát či kamarátka.

Učiteľom sú denne zverené deti, ktorých odlišnosť je viac či menej zrejmá. Každé dieťa v triede má talent na niečo iné, niektoré číta už pri zápise, inému to nejde ani po pol roku tvrdej práce a poctivej domácej prípravy. Učiť deti v triede vzájomnej tolerancii je niekedy veľmi ťažké, ale je to nesmierne dôležité.

Kniha Magdaléna a psík z knižnice je nádherne ilustrované dielo a rozpráva príbeh o Magdaléne, ktorej čítanie nešlo tak ľahko a rýchlo ako jej spolužiakom v triede. Aj ona túžila po hviezdičke od učiteľky za pekné čítanie, a hoci ju ona povzbudzovala, nebolo jej čítanie dostatočne dobré. Ako nakoniec Magdalénka prekonala prekážku a získala vytúžené ocenenie, to sa dočítajú deti v príbehu.

Kniha je vhodná na kolektívne čítanie v triede práve na podporu „inakosti” u detí. Deti sa zároveň naučia, že každá snaha raz prinesie vytúženú odmenu a že sa nesmieme vzdávať pri prvých neúspechoch. Nám sa kniha veľmi páči, lebo predstavuje v rukách rodičov a učiteľov silný motivačný nástroj pre deti.

Práca s knihou Magdaléna a psík z knižnice v materskej škole

Aj v škôlke deti čítajú ilustrované knihy a spoznávajú príbehy nielen z rozprávok. Naša kniha Magdaléna a psík z knižnice oslovila aj pani učiteľku a deti z materskej školy Nižný Klátov. Deti sa porozprávali o tom, ako sa asi cítila Magdaléna, keď sa jej nedarilo v čítaní a keď sa jej za to kamaráti vysmievali. Potom pre ňu deti v škôlke vyrobili veľkú trblietavú hviezdičku, aby viac nebola smutná. Pekné, čo poviete?